среда, 6 декабря 2017 г.

План уроку "Фарбування волосся барвниками різних груп"

Тема:  «Фарбування волосся барвниками різних груп» .
Мета:
Навчальна: Ознайомити учнів із барвниками різних груп, сформувати знання,
                     уміння та навички з технологічних прийомів використання      
                     барвників, систематизувати та вдосконалити знання з колористики,
                     закріпити знання з використання інструментів та препаратів,
                     удосконалення знань учнів щодо класифікації фарб для
                     волосся, формування творчої та пізнавальної компетенції;
Розвивальна: Розвивати аналітичне, критичне і логічне мислення при
                         вирішенні виробничих ситуацій, групову роботу, творчість,     
                         вміння планувати свою діяльність, вміння спостерігати, розвиток   
                         соціальної активності учнів сприяння вмінню самостійно 
                         приймати ситуативні рішення;
Виховна:  Виховувати охайність, відповідальність, вміння працювати в
                   колективі, естетичний смак, культуру спілкування, через вивчення
                   нового матеріалу, прививати учням любов до обраної професії,
                   культури праці.
                                           План конспект уроку
Питання:
1. Групи барвників.
2. Класифікація барвників для волосся.
3. Мікстони, їх призначення.
I. Вивчити:
Барвники І групи
До цих барвників належать препарати для блондування, освітлювання та
знебарвлення волосся.
Освітлювальний засіб діє на роговий шар волосся. Його лужний компонент
відкриває луски; засіб проникає всередину.
За допомогою барвників першої групи виконують такі перукарські операції:
-          освітлення - зміну природного кольору волосся на півтону,  в декілька тонів
-          знебарвлення – повне освітлення до надання кольору «блондин»;
-         протравлювання – видалення з волосся штучних пігментів попереднього
барвника перед наступним фарбуванням; підготовка сивого волосся до
фарбування світлими барвниками;
-          мелірування – освітлення окремих пасом волосся;
-          балаяж – освітлення кінчиків волосся (як самостійну або підготовчу
операцію).
Барвники ІІ групи
За допомогою барвників другої групи, або хімічних барвників, досягають повної зміни кольору волосся на тривалий час.
Хімічні барвники складаються з двох компонентів: фарбуючого препарату й
окисника. Під час операції фарбування здійснюється окиснення пігменту волосся, його перетворення у безбарвну речовину  з одночасною активізацією
штучного пігменту фарбую чого засобу й отриманням нового кольору. Взаємодія барвника волосся відбувається у такій послідовності: під дією лужних компонентів фарбую чого засобу розкриваються луски волосся, барвник проникає всередину, окисник освітлює натуральний пігмент і проявляє штучні пігменти барвника, молекули його в процесі реакції значно збільшуються і заповнюють порожнини волосся.
Хімічні барвники застосовують для надання таких перукарських послуг:
- фарбування в новий колір;
- фарбування «тон у тон»;
- тонування освітлення волосся;
- відновлення відтінку;
- фарбування відрослих коренів;
- фарбування сивого волосся.
Барвники ІІІ групи
Барвники третьої групи – фізичні барвники без окисника, поверхнево діють на
волосся або проникають крізь кутикули й огортають зовнішній шар кортексу, не взаємодіючи з пігментом волосся. Ці засоби дають змогу тимчасово змінити
колір, досягти фарбуванням ефекту « тон у тон» або темнішого тону, а також
посилати відтінок світлого волосся. Пористе й ушкоджене волосся тримає колір довше. Волосся, фарбоване відтінком барвником, втрачає яскравість повільно, тому не виникає різкого контрасту з відрослими коренями.
Фізичні барвники доцільно застосувати:
- коли потрібно додати насиченості кольору волосся, але небажане
використання фарби з окисником;
- щоб затонувати початкову сивину, небажану жовтизну;
- щоб надати волосся відтінку після освітлення та мелірування.
До барвників цієї групи належать тонуючі шампуні, бальзами, пінки, ополіскувачі
для волосся.
Барвники ІV групи
Натуральні барвники рослинного походження діють аналогічно відтіню вальним барвникам, тобто вони проникають тільки у зовнішній шар волосся, однак утримуються міцніше, особливо при систематичному застосуванні. Вони не можуть радикально змінити колір, але посилають відтінок, поліпшують стан
волосся, лікують шкіру голови. Для і догляду за волоссям використовують різні
рослини та їх частини – корені, стебла, листя, квіти, плоди, кору.
Особливо відомі та широко застосовуються серед рослинних барвників хна і
басма.
Хна – порошок жовто-зеленого кольору, готовий до використання. Бажаний
результат фарбування залежить від часу витримки фарбувальної суміші та
натурального кольору волосся. Отримують різноманітні відтінки – золотисті, руді, світло-каштанові.
Порошок басми має сірувато-зелений колір. Фарбує у темні кольори – зелений,
зелено-синій, тому самостійно у чистому вигляді не використовується. У
поєднанні з хною басма застосовується ширше, дає різні відтінки від світло-
каштанового до синьо-чорного.
Мікстони та їхнє призначення
Відразу досягти бажаного кольору при фарбуванні волосся вдається не завжди.
Іноді колір виходить занадто яскравий, іноді – дуже матовий. Часто після
змивання фарби з’являється небажана жовтизна, зелений відтінок.
Для посилення того чи іншого кольорового напрямку, а також корекції кольору
служать мікстони. Як самостійні фарби вони не застосовуються, але, змішуючи їх з барвниками, можна поліпшити або виправити результат фарбування. Мікстони (перекривають) небажаний відтінок і посилюють бажаний. Якщо
небажаний відтінок отримується в процесі фарбування, мікстон додається
безпосередньо до барвника. За допомогою мікстову відтінкові можна надати
яскравості й насиченості. Мікстони можна також застосовувати при фарбуванні
попередньо освітленого волосся у незвичайні, нетрадиційні або пастельні
кольори.
Можливості дії мікстонів:
попелястий - попелястий
золотистий фіолетовий перлинний
мідний синій золотистий
червоний зелений мідний
фіолетовий жовтий червоний
синій оранжевий фіолетовий
Використовуючи в роботі мікстони, потрібно враховувати таке:
- чим світліший попередній колір, тим менше мікстову необхідно додавати
(не більше ⅓ основного складу);
- при змішуванні фарби з окисником кількість мікстову не враховується,
якщо вона не перевищує 10 грамів;
- максимальна кількість мікстову не повинна перевищувати кількість
фарбувального складу.
Для того, щоб вдало вибрати барвник, слід враховувати такі фактори:
1. природній колір волосся;
2. відсоток сировини;
3. довжину відрослих коренів після попереднього фарбування;
4. рівень тону по довжині та на кінчиках волосся;
5. необхідний рівень освітлення;
6. сумісність відтінків;
7. колір шкіри обличчя клієнта;
8. чутливість волосся до барвника;
9. побажання клієнта, стан його здоров’я.
II. Перевір себе:
Тема уроку: «Фарбування волосся»
Завдання № 1
1. Поясніть терміни «блондування», «освітлення», «мелірування»,
«балаяж». Що поєднує ці терміни?
2. Які операції відносяться до підготовчих та заключних робіт при
фарбуванні волосся фарбами ІІІ та IV груп?
Завдання № 2.
1. Які операції відносяться до підготовчих та заключних робіт при
фарбуванні волосся фарбами І та ІІ груп?
2. За допомогою яких груп фарб можна посилити природній колір
волосся?
III. Заповни таблицю (Тест для перевірки якості засвоєння учнями знань за темою «Фарбування волосся».)
Наприклад:
№ питання № відповіді
1 А;  2 В
1. До яких груп фарб застосовують терміни «перманентні» та
«напівперманентні»?
А)До І групи. Б)До ІІ групи. В) До ІІІ групи Г)До ІV групи
2. Позначте рослинні фарби
А)Басма. Б) GARNIER COLOR NATURALS. В)Хна
Г)Мікстон. Д) Аміак. Е) Окисник.
Використана література:
1. Панченко О.А. Мелирование и прически 2004.
2. Ветрова А. Парикмахер-стилист 2002.
3. Журнал Долорес. Ученик Тутыря.
4. Сайт http://www.9990049.ru/eluminirovanie_v

план уроку "Художній розпис нігтів"

Будь майстром, поетом, художником
у справі, яку ти любиш. Немає такої
професії, в якій людина не змогла б
піднятись на вершину майстерності»
(В. О. Сухомлинський)
План проведення відкритого уроку.
Тема програми: Технологія виконання манікюру.
Тема уроку: Художній розпис нігтів.
Мета уроку:
Навчальна: Ознайомити учнів із видами манікюру, сформувати знання, уміння
                       та навички з технологічних прийомів виконання розмальовування
                       нігтів, систематизувати та вдосконалити знання з виконання
                        манікюру, закріпити знання з використання інструментів та
                       препаратів.
Розвивальна: Розвивати аналітичне, критичне і логічне мислення при
                          вирішенні виробничих ситуацій, групову роботу, творчість,
                          вміння планувати свою діяльність, вміння спостерігати.
Виховна: Виховувати охайність, відповідальність, вміння працювати в
                  колективі, естетичний смак, культуру спілкування, через вивчення
                   нового матеріалу, прививати учням любов до обраної професії.
Матеріально-технічне забезпечення уроку: мультимедійна презентація уроку,
                  путівник, кросворд «Інструменти та препарати», набір інструментів
                  для виконання розмальовування нігтів, матеріали для виконання
                  манікюру, технологічна карта.
Методи уроку- бесіда,
Тип уроку- демонстраційний урок.
Вид уроку: бінарний урок виробничого навчання та манікюрної справи.
Форма навчання: бесіда, презентація, розповідь, пояснення, ігрові ситуації.


Ніхто не робиться майстром, не тренуючись майстерності»
                                                Ян Коменський (чеський педагог )

Хід уроку.
1.Організаційний момент.
(підготовка учнів до роботи, включення у діловий ритм, створення психологічного настрою, емоційної насиченості, пізнавальної діяльності учнів).
Мотивація навчальної діяльності.
Вступне слово ( на фоні мелодії) :
Розпочати це заняття мені хотілось б з старовинної східної легенди: «Одного разу Людина попросила, щоб Бог показав їй Рай і Пекло. Бог завів її до одного приміщення, в якому сперечалися розлючені голодні люди: посеред кімнати стояв казан з їжею і ложками, які були значно довші за руки людей, і їх неможливо було піднести до рота. «Так, це дійсно Пекло» , - мовила Людина.
Потім Бог завів її до другого приміщення, посередині якого стояв такий самий казан з точнісінько такими самими ложками, але люди там були ситі та щасливі… Чому? (учні пропонують свої варіанти відповідей). Бо вони вміли годувати один одного». Тобто вміли взаємодіяти між собою.
Тільки в співпраці можна досягти бажаного результату.
Те, що ми зібралися разом,- це тільки початок,
те, що ми продовжуємо залишатися разом,-це вже досягнення,
те, що ми разом працюємо,- це вже справжній успіх.
Викладач- сьогодні у нас проходить заняття, яке узагальнює і систематизує знання і навички, які ви отримали з дисциплін «манікюрна справа». Це був важкий і кропіткий шлях до нашої сьогоднішної теми, яка допоможе нам навчитись виконувати композиційний підбір манікюра для кожного клієнта, з яким вам прийдеться спілкуватись.
Актуалізація досвіду і корекція опорних знань учнів
Перш ніж ми перейдемо до вивчення нового матеріалу, згадаємо основні положення, питання, терміни, які ви вже пройшли і маєте з них вивченні знання.
Питання:
Давайте пригадаємо з вами хто і в якому році придумав французький манікюр?
Учень. ( американець Джері Пунку в 1976р.)
Скажіть будь-ласка,що вам відомо про лікаря Сіттіса?
Учень.( Сіттіс – лікар,який займався хворобами стопами в 1830-х роках використовував в якості інструмента при роботі з нігтями, палочку із апельсинового дерева, запозичив у давнтистів. До цього часу для виконання манікюру

Руки, щоб виглядати молодими і доглянутими ,вимагають більше уваги ,ніж шкіра будь-якої іншої частини тіла. Адже під шкірою рук не дуже багато жирових клітин, як під шкірою обличчя та тіла, і вони першими починають видавати наш вік. У своєму прагненні виглядати неперевершено, кожна поважаюча себе жінка не повинна забувати про догляд за нігтями. На жаль, не всім дано мати гарну шкіру рук та гарні нігті від природи. Лише окремим щасливцям пощастило народитися із привабливими та сильними нігтями. Але, засмучуватися не треба, розв’язання всіх проблем знайдено завдяки сучасним технологіям.
За всіх часів довгі нігті були привілеєм вищих станів. У цих країнах довгі нігті були символом мудрості так аристократизму, до того ж вважалося , що вони допомагають розмовляти з богами. Фахівці ретельно  доглядали за нігтями: полірували та змащували їх оліями. Для довгих нігтів  виготовляли спеціальні футляри, які були витвором мистецтва.
       Давайте подумаємо, що означає слово «успіх»  для кожного з вас
 (відповіді дітей)
Учень.  Навчальні посібники дають нам таке визначення поняття «успіх
Учня»- це переживання  , стану радості, задоволення від того, що результат, до якого він прямував у своїй діяльності збігся з його очікуваннями.
Скажіть будь-ласка а якими інструментами виконують манікюр.
Учень. Для виконання манікюру нам потрібні такі інструменти:
Ванночка; рушнички, щипці, лопатка, апельсинова палочка, пилочки подушечки ,крем…
         Отже на сьогоднішньому уроці ми навчимося виконувати художній манікюр. Найпоширенішим серед виконання художнього манікюру є:
-        Китайський розпис;
-        Нейл-арт.
Китайська  розпис нігтів з’явилася порівняно недавно ,але самі візерунки створювалися і раніше, ще у стародавні часи, і наносилися на шматки пергаменту. Найчастіше  на них зображували природу – гілка сакури, красиві квіти, рослини, трави птахів. Це  напрямок навіть мала свою назву –гохуа. З часом китайські дівчата  стали використовувати квіткові мотиви для того, щоб прикрастти свої нігті. Так з’явилася китайська розпис нігтів.
Для того щоб прикрасити нігті китайської розписом, майстри манікюру використовують плоскі кисті і досить густі акрилові фарби. Манікюр, виконаний у стилі китайської розпису , не займає багато часу, і, незважаючи на це прекрасно виглядає, акуратно виглядає. Китайська розпис нігтів відрізняється особливою стійкістю,  а ефект від малюнків – просто приголомшливий. Густі акрилові фарби мають високу щільність кольору , що зовсім не впливає на процес висихання фарби. Відмінно виглядають в цьому виконані не тільки квіткові композиції, ні і мереживні візерунки, а також натюрморти і досить реалістичні портрети.
З найпопулярніших елементами китайського розпису можна ознайомитись в журналах по нейл - арту або в каталогах майстерень, які займаються манікюром, які можуть представити вам вже готові роботи. В основному ж китайська розпис нігтів включає в дизайн квіти і різні рослинні мотиви. Найчастіше майстри зображують на нігтях півонії, бузок, троянди , лілії та інші квіти. Справжній майстер  китайського манікюру здатний експромтом створити унікальні малюнки та відтворити самі прекрасні квіткові фантазії на нігтях клієнтки.
Поговоримо про поєднання кольорів .Перший колір будемо вважати базовим для покриття нігтя –другий –додатковим.
Завжди добре виглядають «перевірені» поєднання:
-         Коричневий –золотистий, оливково-зелений , беж, золотисто,-сірий;
-         Беживий-коричневий,,кремовий,пісочний;
-         Синій –білий,червоний,бірюзовий;
-         Чорний , білий – з будь якими квітами і відтінками.
-         Чисто червоний -зелений ,синій,синювато-зелений,сірий ,золотисто –жовтий;
-         Рожевий –бордо-,коричневий,цегельний,сірий;
-         Помаранчевий –небесно-блакитний, зелений, пляшкове скло),фіолетовий, ліловий , коричневий, золотистий;
-         Жовтий – зелений, коричневий, золотистий;
-         Блакитний-червоний ,коричневий , синій, оранж, світло-фіолетовий ,(нетемно!);

-  Фіолетовий –золотистий,жовтий, помаранчевий , світло-зелений, зелений,.трав’яний , колір морської хвилі;
- Бузовий – сірий , каштановий . світло-фіолетовий , зелений :
Нейл-арт
Доглянуті здорові нігті для жінки,яка знає собі ціну в наш час – норма . І  якщо у вашій душі свято – навіть блискучі кінчики своїх пальців хочеться зробити ще чудові. Тоді на допомогу і приходять нейл-арт.
Нейл - арт – дизайн нігтів з використанням різнокольорових лаків, наклейок, блискіток, стразів. Це словосполучення походять від двох англійських слів-(ніготь)і ( мистецтво) , тобто мистецтво розпису , прикраси нігтів.
Якщо вам має бути урочиста подія , а на манікюр у салоні немає часу, не засмучуйтесь , при дотриманні наших рекомендацій у домашніх умовах теж можна зробити ефектні нігті.
Основні інструменти для нейл-арту:
1.     Плоска щіточка -  пензлин - для грунтовки нігтя;
2.     Пензлики різної товщини – щоб наносити тонкі лінії;
3.     Пензлик різної товщини - щоб наносити тонкі лінії;
4.     Трафарети для нанесення стандартних візерунків – якщо захочите швидко прикрасити нігті; Різні стрази та прикраси.
Техніка переплетення візерунка.
Навчимо вас основним узором. Для початку візьміть різні лаки для нігтів , пензлики, зубочистки, або голки і приступайте . Робіть повільно і ретельно!
1. Нанесіть лак-основу;
2. Нанесіть поверх лаку-основи різнокольорові цяточки і смужки (переплітати їх потрібно між собою , поки лаки не просохли).
3. Нанесення закріплювача
Увага: Фарби на лаковій основі розчиняються спеціальними розчинами для лаків . Фарби на водній основі –водою.
Техніка наклеювання прикрас:
Для дизайну нігтів часто використовують різні наклейки , їх можна кріпити на не засохшій лак для нігтів. Після того, як лак застигне, його покривають прозорим закріплювачем. Видалити потім зображення з нігтя можна за допомогою рідини для зняття лаку без ацетону.
Акуратно клеять перли і стрази , бажано придбати спеціальний клей.

Закріплення нового  матеріалу.
1. Навіть інструменти , які необхідно для виконання нейл-арту?
2. Які види художнього манікюру ви заєте?
3. Охарактеризуйте техніку наклеювання прикрас.
4. Назвіть поєднання кольорів.
5. Скажіть будь-ласка, що вам відомо про лікаря Сіттіса?
6. Давайте пригадаємо з вами хто і в якому році придумав французький манікюр?
7. Найпоширенішим серед виконання художнього манікюру є….????

Підсумок.
 
Домашнє завдання . В.Ф. Орлова «Основи перукарської»




тестові завдання з перукарської справи

Тематична атестація з перукарської справи № 1
«Організація робочого місця»
І. Тестові завдання.
1. Які існують категорії перукарень ?
А) перша, друга, третя; В) вища, середня, нижча;
Б) вища, перша, друга; Г) вища, друга, нижча.

2. На скільки груп діляться виробничі приміщення сучасних перукарень у залежності від призначення ?
А) 4;               Б) 2;        В) 3; Г) 5.

3. В якому приміщенні зберігаються парфумерія та матеріали, які використовують у перукарні ?
А) обслуговуючому; В) для прийому відвідувачів;
Б) для обслуговуючого персоналу; Г) складському.

4. На які 2 основні групи ділиться освітлення ?
А) світле, темне; В) природне, фантазійне;
Б) природне, штучне; Г) природне, неприродне.

5. Яку вентиляцію необхідно встановлювати у перукарнях з числом робочих місць 3-10 ?
А) кондиціонери; В) припливну;
Б) припливно-витяжну; Г) примусову.

6. Яка обов’язкова вимога до крісел ?
А) мають вільно обертатися; В) бути синього кольору;
Б) мати підголівник; Г) власний варіант.        Всього: 1,5 бала

ІІ. Знайти співвідношення:
1)      Освітлення.                                                 А) Температура повітря.
2)      Складське приміщення                           . Б) Природне.
3)      Вентиляція.                                                 В) Підйомник.
4)      Крісло.                                                         Г) Дзеркало.
5)      Опалення.                                                   Д) Кондиціонер.
6)      Робоче місце.                                             Е) Матеріали.

Всього: 1,5 бала

ІІІ. Відповіді на питання.
І варіант
1. Дати характеристику категоріям перукарень. (1 бал)
2. Чим відрізняється приміщення для обслуговування клієнтів від складського приміщення. Дати характеристику. (2 бала)
3. Освітлення перукарень. Його роль. (2 бала)
4. Дати характеристику робочому місцю перукаря. (2 бала)
5. Вплив технічного прогресу на видозміну обладнання перукарень. (2 бала)
ІІ варіант
1. Дати характеристику категоріям перукарень. (1 бал)
2. Чим відрізняється приміщення для обслуговування клієнтів від приміщення для прийому клієнтів. Дати характеристику. (2 бала)
3. Дати характеристику санітарно-технічному обладнанню. (2 бала)
4. Дати характеристику робочому місцю перукаря. (2 бала)
5. Вплив технічного прогресу на видозміну обладнання перукарень. (2 бала

Тематична атестація з перукарської справи № 2
«Інструменти та матеріали  перукаря»
І. Тестові завдання:
1. Що таке «флатопер» ?
А) ножиці; В) гребінець;
Б) щітка; Г) майстер-перукар.

2. Що відноситься до інструментів для завивки ?
А) коклюшки; В) фен;
Б) сушуари; Г) термощипці.

3. Яка основна функція шейкера ?
А) зволоження волосся; В) укладання волосся;
Б) змішування барвників; Г) власний варіант.

4. Які існують різновиди затискачів ?
А) «вусики», «раки»; В) «краби», «спонжі»;
Б) «качечки», «рибки»; Г) «вусики», «краби».

5. Гребінець складається із … і зубців. Вставити пропущене слово.
А) обушка; В) бушки;
Б) опушка; Г) осушка.

6. Які бувають перукарські ножиці ?
А) прості, складні; В) складні, зубчасті;
Б) прості, зубчасті; Г) безпечні, небезпечні.

Всього: 1,5 бала

ІІІ. Відповіді на питання.
І варіант

1. Дати характеристику інструменту для розчісування. (2,5 бала)
2. Дати характеристику електричним машинкам. (1,5 бала)
3. Дати характеристику інструментам для завивки. (1,5 бала)
4. Пристосування для перукарських робіт. Їх характеристика. (1,5 бала)
5. Найновіші види інструментів та електрообладнання. Їх роль в удосконаленні обслуговування клієнтів. (2 бала)

ІІ варіант
1. Дати характеристику ріжучому інструменту для стрижки волосся. (2,5 бала)
2. Дати характеристику електричним машинкам. (1,5 бала)
3. Дати характеристику щіткам. (1,5 бала)
4. Електроапаратура перукарень. Її характеристика.(1,5 бала)
5. Найновіші види інструментів та електрообладнання. Їх роль в удосконаленні обслуговування клієнтів. (2 бала)






Тематична атестація з перукарської справи № 3
«Підготовчі та заключні роботи. Перукарська білизна. Миття голови.»

І. Відповіді на питання.
І варіант
1. Дати характеристику підготовчим роботам до початку робочого дня. (1 бал)
2. Перукарська білизна. Її види та призначення. (1,5 бала)
3. Заключні роботи. Правила розрахунку з відвідувачем.(1,5 бала)
4. Способи миття голови. Технологічна послідовність миття голови шампунем. (2 бала)
5. Дати характеристику засобам для нейтралізації після миття волосся. (2 бала)
6. Технологія виконання миття волосся хною. (2 бала)
7. Культура обслуговування клієнтів. (2 бала)

ІІ варіант
1. Дати характеристику підготовчим роботам перед обслуговуванням клієнта. ( 1 бал)
2. Одяг перукаря. Вимоги до зовнішнього вигляду майстра-перукаря. (1,5 бала)
3. Заключні роботи. Правила розрахунку з відвідувачем.(1,5 бала)
4. Мета миття голови. Технологічна послідовність миття голови милом. (2 бала)
5. Дати характеристику шампуня за призначенням. (2 бала)
6. Технологія виконання миття волосся хною. (2 бала)

7. Культура обслуговування клієнтів. (2 бала)

План уроку "Фарбування волосся барвниками різних груп"

Тема:   «Фарбування волосся барвниками різних груп» . Мета: Навчальна: Ознайомити учнів із барвниками різних груп, сформувати знання,...